Author: n***8
Date:
Review: suchh pretty collors i love it sm
Color: Rhapsody
Size: one-size
Price: 59kr
If you get heart eyes for pastel colors, we have just the palettes for you! Our SEAFOAM, BUBBLEGUM, and RHAPSODY palettes were made for the pastel lovers of the makeup world and they feature the prettiest matte, metallic, chrome, and satin finishes. The color play-off on these shades is to die for and each comes in a creamy, blendable formula that you'll love to layer and play with. For a more intense, pigmented look, just prep your lids with your fave primer before application!
| Ingredients | Alcohol-Free, Fragrance-Free, Gluten-Free |
| Color | Rhapsody |
| Finish | Shimmer |
| Type | Palette |
| Height | 1.9 cm |
| Length | 12.9 cm |
| Net Weight | 120 g |
| Width | 12.9 cm |
| SKU | sbbeauty03200506304 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 164560 people said the quality is very good!
Author: n***8
Date:
Review: suchh pretty collors i love it sm
Color: Rhapsody
Size: one-size
Author: s***o
Date:
Review: beautiful palette, exactly like the picture 😍 like pls ♥️
Color: Rhapsody
Size: one-size
Author: e***e
Date:
Review: Everything is perfect! The product is exactly as shown in the photos. Good quality and arrived on time. Very satisfied with my purchase and would definitely recommend it!
Color: Beach Sunset
Size: one-size
Author: _***_
Date:
Review: Color Combination: so good Blendability: perfect Packaging & Appearance: perfect Texture/Quality: good Make-up effect: good
Color: Beach Sunset
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.